20. oktobrī BJC „Bolderāja” (Flotes iela 8) izzinās Daugavgrīvas vietas un personības.

BJC “Bolderāja” aicina iesaistīties vērienīgās pilsēt-orientēšanās sacensībās „Mana Rīga, mana Daugavgrīva”, iepazīstot un no jauna atklājot Daugavgrīvas un Bolderājas vides un kultūras objektus.

Dienas programma:

Pasākuma mērķis un uzdevumi:

  1. Kurzemes mikrorajona iedzīvotājus un citus interesentus aizraujošā un interesantā veidā iepazīstināt ar Daugavgrīvas un Bolderājas vides un kultūras objektiem.
  2. Noskaidrot stiprākās komandas pilsēt-orientēšanās sacensībās.
  3. Ieinteresēt ģimenes, bērnus un jauniešus piedalīties aktīvos pasākumos un saturīgi pavadīt brīvo laiku.

Pasākuma laiks, vieta: 20.oktobrī plkst.12:00 Bērnu un jauniešu centra “Bolderāja” pagalmā (Flotes iela 8).

Pieteikumi: Sacensību dienā brīvi izveidotas komandas reģistrējas sacensībām, norādot komandas nosaukumu, visus komandas dalībnieku vārdus un uzvārdus.

Vairāk info par dalības nosacījumiem: www.bjcbolderaja.lv

Par iestādi

Pašā Rīgas galvenajā nomalē, ieskauta no visām pusēm ar ūdeņiem – no augšas ar jūru, no apakšas ar Buļļupi, no kreisās puses ar Lielupi, un no labās puses ar Daugavu, atrodas Bolderājas tā dēvētā Daugavgrīva.

Daugavgrīvu  par savu mājvietu tālajā 2003. gadā izvēlējies arī Bērnu un jauniešu centrs “Bolderāja”. Paveroties pa Bērnu un jauniešu centra “Bolderāja” logiem skatu piesaista dīķis, kurā peldas gulbji, un aiz viņa esošais teiksmām apvītais Daugavgrīvas cietoksnis.

Dodamies ekskursijā pa Bērnu un jauniešu centru “Bolderāja”.

Tikko ienākot pa durvīm mūs sagaida jautras bērnu čalošanas un smiekli, kas nāk no bērnu spēļu istabas, kur bērni gan zīmē, gan būvē no lego ģimeņu mājas, gan gatavo viens otram ko tik sirds kāro.

Tālāk uz priekšu dzirdamas klavieru skaņas, tur tagad zālē savus priekšnesumus mēģina balss attīstības studija “Kantilēna” un muzikālā studija “Rozīnes”, kas pazīstamas ne tikai vietējā mērogā, bet ieguvušas Latvijas un starptautiska līmeņa vietas.

Mazos prātus nodarbina dažādas attīstošās un tematiskās kompleksveida nodarbības.

Tālāk dodamies uz 2.stāvu, kur gaitenī dzirdama bērnu čalošana svešzemju mēlē – angļu valodas pulciņš aizved gan lielus, gan mazus valodas ceļojumā. Turpat blakus pretējās durvīs ik pa laika iestājas klusums, bet tur notiek spraiga cīņa uz melnbalti rūtainā laukuma. Dambretes pulciņu vada Bērnu un jauniešu centra “Bolderāja” lepnums – daudzkārtējā Pasaules čempione Zoja Golubeva.

Ejot tālāk pa gaiteni nonākam pie durvīm aiz kurām liela nozīme ir šķērēm un mērlentei, jo šeit meitenes auduma kolāžas pulciņā “Patchwork” jaunākajā vecumā apgūst šūšanas pamatus, savukārt lielākas meitenes šuj sarežģītus izstrādājumus ar Patchwork rakstiem, kā arī rada apģērbu kolekcijas un piedalās modes skatēs un konkursos.

Tajās pašās durvīs mīt arī otrs radošais klubiņš “Stila ABC”, kurā lieliska iespēja radoši darboties, ļaujot vaļu savai fantāzijai. Meitenes gan apglezno zīdu, batiko, pērļo, dekupē, veido auduma ziedus un dažādas dāvanas gan sev, gan saviem draugiem un tuviniekiem.

Kad ekskursija pa telpām tikpat kā ir beigusies, dodamies laukā pa Bērnu un jauniešu centra “Bolderāja” durvīm un ejam blakus esošajās durvīs, kur mīt foto pulciņš un vizuālās un lietišķās mākslas studija. Šie pulciņi gan telpās uzturas ļoti maz, jo, lai bildēs un zīmējumos un darbos ieliktu dvēseli, tā ir jāsajūt, tāpēc pulciņš ļoti bieži ieraugāms priežu meža pudurī, smilšu kāpās…

Bet ar vienu ēku ir par maz, tāpēc Bērnu un jauniešu pulciņi – deju studija “Diamond”, modernās horeogrāfijas studija “Terra”, baleta pulciņš un ritmikas pulciņš iedejo deju grīdas arī tuvējās skolās – Rīgas 19.vidusskolā, Rīgas 33.vidusskolā, Rīgas Daugavgrīvas vidusskolā, kā arī kikboksa un taiboksa pulciņš Rīgas 86.vidusskolā.

Uz drīzu tikšanos Bērnu un jauniešu centrā “Bolderāja”!