18. oktobrī Tehniskās jaunrades nams „Annas 2” (Annas iela 2) vizēs spoguļu efektos.

No plkst. 16 līdz 19 apmeklētājus aicinās apskatīt zinātnes centra „Tehnoannas pagrabi” ekspozīciju,piedalīties darbnīcās, kā arī atrakcijā „Spoguļu efekti”.

Dienas programma:

  • Ekskursija pa TJN „Annas ” darbnīcām, studijām, tikšanās ar radošām personībām
  • Iepazīšanās ar planetāriju un BZC „Tehnoannas pagrabi”
  • Atrakcija „Spoguļu efekti”

Par iestādi

Vienīgais nams Annas ielā

Laiku virpuļos mainās daudz kas – no ielu nosaukumiem līdz pašām ielām un mājām tajās. Nav brīnums, ka mainās māju dvēseles. Annas ielā ir tikai viena ēka. Šajā mājā jau 30.gadu mitinās Tehniskās jaunrades nams „Annas 2” un nemainīgi piedāvā tehniskā modelisma, elektronikas, amatniecības un dizaina, mākslas studiju, audiovizuālo mediju un citu aizraujošo virzienu darbošanos vairāk nekā 40 interešu izglītības programmās.

Te tik daudz kas notiek. Te ir atrodams tik daudz kas. Nu, piemēram, darbarīki. Instrumenti. Šie ir gudri. Prot radīt. Un citiem palīdz. Tādi ir pilnīgi visi – sākot no šķērēm un lodāmura līdz ciparu vadības darbgaldam.

Protams, cilvēki. Bez šiem cilvēkiem darbarīki nevarētu parādīt, ko tie spēj. Darbarīkiem vajadzīgi darītāji. Nē, nu, nedrīkst iedomāties, ka, ienākot pa durvīm, katrs uzreiz kļūst par darītāju. Darītājs aug; un augot mainās darāmais. Mācekļi kļūst par meistariem – tā tam jānotiek, citādi iepriekšējā meistara mūžs bijis velts. Un Namam tas patīk, tas pieņem visus. Mazliet skumst par tiem, kam nepietiek pacietības vai gadās kas cits. Bet – nekas, Nams tukšs nepaliek.

Šajā Namā mācās. Cilvēki iepazīstas ar darbarīkiem, materiāliem, tehnoloģijām. Ar darbu. Ar amatu. Ar sapņiem. Bet ne tikai. Te iepazīst arī paši sevi, savas spējas. Iemācās apturēt mirkli. Iemācās to izskaistināt. Iemācās radīt gluži jaunu un nebijušu. Šajā Namā var pasauli iepazīt un radīt. Katrs pats savu. Lielāku vai mazāku, bet – Pasauli. Un tad ar to var iet pavisam lielajā pasaulē. Nama pasaule ir arī tajā radītie svētku mirkļi – gan konkurss pusaugu zēniem „Superpuika”, kas sācies 90.gados Annas ielas 2 pagalmā un iemantojis lielu popularitāti, gan „Svētki Annas ielā”, kad Nama pasauli ierauga un sajūt apkārtējie, gan izaugušais īsfilmu festivāls „2ANNAS”, gan zinātkāru, darītkāru un izjustkāru vietējo un pasaules ciemiņu piepildītais Zinātnes centrs „Tehnoannas pagrabi”.

Lai arī varbūt ne katrs rīdzinieks to ir pamanījis, arī pats Nams ir izgājis pasaulē. Tam ir savi draugi it tālās zemēs. Tas sūta savus sūtņus uz līdzīgiem namiem. Bet Nams pieņem arī citu zemju sūtņus. Un turklāt pavisam nopietnus. Vai daudz Rīgā namu, ko apmeklējis britu karaļģimenes pārstāvis? Šajā tāds ir viesojies.

Nu, re.

Bet kā tad tur paliek ar to, kas šajā Namā dzīvo? Kas tad te īsti notiek?

Namā dzīvo Nama dvēsele, protams. Tā nav tikai sena un nemainīga, lai arī nekad nenoveco. Tie, kas laika upes straumei līdzi izplūst cauri šai mājai, mazliet paņem no mājas dvēseles. Un atstāj mazmazlietiņ no savējās. Lai nākamajiem atkal būtu, ko ņemt.

Tehniskās jaunrades nams „Annas 2” gaida arī Tevi!