6. oktobrī izzini Torņakalnu ar bērnu un jauniešu centru „Altona” (Altonavas iela 6).

Plkst. 12 būs izstādes atklāšana, plkst. 13 tiks dots starts orientēšanās sacensībām „Torņakalna pērles”. Dienas noslēgumā apmeklētājus gaidīs muižkunga sarūpētā zupa, rotaļas un spēles kopā ar BJC „Altona” audzēkņiem un skolotājiem.

Dienas programma:

Laiks Aktivitātes apraksts
12.00 Izstādes “Torņakalns – tā daļa mūsu Rīgas” atklāšana
13.00 Fotoorientēšanās sacensības “Torņakalna pērles”
15.00 “Altonas” muižkunga cienasts
15.30 Sadziedāšanās un rotaļas BJC “Altona” zālē (latv. tautas dziesmas un rotaļas).

Fotoorientēšanās sacensību rezultātu paziņošana.

Par iestādi

Jau 52 gadus Pārdaugavā, no tiem 18 netālu no Vienības gatves kastaņām – Altonavas ielā 6, darbojas Bērnu un jauniešu centrs “Altona”, kas bērniem un jauniešiem piedāvā saturīgas brīvā laika pavadīšanas iespējas. Audzēkņi centrā var atklāt un attīstīt savas radošās spējas un intelektu dažādos pulciņos un studijās.

Šodien Bērnu un jauniešu centrs “Altona” atrodas skaistā arhitekta J.Alkšņa projektētā mājā, kas 1904.gadā uzcelta kā Torņakalna Latviešu palīdzības biedrības nams.

BJC šī ir jau ceturtā māja, uz kuru pārcēlāmies 1990.gada 1.aprīlī. Mājas labā aura apņem visus: gan darbiniekus,  gan audzēkņus, viņu ģimenes un viesus.

Šodien piedāvājam 26 daudzveidīgas interešu izglītības programmas. 85 pulciņos un studijās darbojas ap 1200 interesentu. Pedagogi nesavtīgi nodod savas zināšanas, prasmes, iemaņas un sirds siltumu audzēkņiem, strādājot labestības un radošuma gaisotnē.

Lielākais gandarījums mūsu pedagogiem ir tad, kad ciemos ierodas bijušie audzēkņi, kuri novērtē ieguldīto darbu ne tikai mācību procesā, bet arī dažādu dzīves mezglu atrisināšanā. Arvien biežāk ienāk kāds no bijušajiem draiskuļiem un smaidot saka: “Jūs jau laikam mani neatceraties? Es toreiz…, bet šodien atvedu savu dēlu, lai pieteiktu pulciņā”.

Mēs lepojamies ar savu audzēkņu sasniegumiem. BJC izstāžu zālē un sarīkojumu zālē regulāri organizējam audzēkņu darbu izstādes un koncertus, katra gada izskaņā pasniedzam dekoru – balvu “Altonas lepnums”, maijā kopā pulcējam 9. un 12.klašu beidzējus uz “Absolventu pēcpusdienu”. Savukārt audzēkņu vecākiem organizējam pateicības pēcpusdienas.

Nozīmīgu vietu BJC “Altona” darbībā ieņem labdarība. Torņakalna Latviešu palīdzības biedrības sāktās labdarības idejas turpina īstenot 21.gadsimta bērni un jaunieši, uzstājoties sociālās aprūpes centros un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā.

Mēs katrs esam savādāks, katram mums ir sava dzīves pieredze: īsāka vai garāka, katram mums ir sava izglītības bagāža, smagāka vai vieglāka, katram mums ir sava emociju buķete: krāšņāka vai bālāka, bet kopā mēs esam BJC “Altona”, kurš rada zvaigžņu mirdzumu bērnu acīs un dvēselēs.