Rīgas 28.vidusskolā RIPO AUTO – 4.atklātās sacensības un dizaina konkurss

Rīgas 28.vidusskolā RIPO AUTO atklātās sacensības un dizaina konkurss notika ceturto reizi – tradīcija turpinās un iet plašumā pa visu Latviju. Šogad RIPO AUTO sacensības un dizaina konkursi notikuši jau daudzās vietās, piemēram, Liepājā, Brocēnos, Kalnciemā, Talsos, Strenčos, Aizputē un tagad Rīgā gada noslēgums.

Ātruma sacensībās un dizaina konkursā reģistrējās vairāk kā 60 auto modeļi. Dalībnieki darbojas gan interešu izglītības pulciņos skolās, gan interešu izglītības centros. Brocēnu novada kultūras un izglītības centrs, Jaunrades skola, Kopumā piedalījās bērni un jaunieši no 6 vispārizglītojošām skolām.

Bija prieks, ka atkal varējām tikties skolotāji, kuri darbojas RIPO AUTO jomā. Katram ir savs stils un savi jauni “knifiņi”, par ko varēja parunāt. Interesanta bija arī SIA „LIC GOTUS” rīkotā ražotāja DeWalt rokas instrumentu demonstrācija, kas ļāva uzzināt jaunumus un salīdzināt tos ar citiem ražotājiem.

Šogad dizaina vērtējumā izveidota jauna nominācija – DeWalt simpātijas, kur akcents uz auto modelī ieguldīto darbu un rūpību tā gatavošanā (skatīt attēlus), kur 3.vietu ieguva Jaunrades skolas Aleksandrs Čajkovs, 2. un 3.vietas brocēniešiem Rojam Jomantam un Valteram Glūzdam. Kopumā bija 20 balvas dizaina nominācijās (skatīt attēlu). Ātrumā – pirmās 3 vietas šoreiz ieguva brocēnieši – 1.vieta Rihardam Ķepsnim, 2. – Kristapam Ivanovskim un 3.vieta – Valteram Glūzdam.

 

Paldies Zigmundam Zaļenko, Brocēnu Kultūras un izglītības centra radošā un tehniskā pulciņa ģimenēm „RIPO AUTO” vadītājam, kurš ar Brocēnu novada, Cemex un Cemex Iespēju fonda atbalstu ap sevi pulcējis brocēniešus un īpaši aktīvi darbojas šajā kustībā. Šī sadarbība parāda cik būtiski ir ne tikai entuziasms, bet arī reāls finansu un organizatoriskais atbalsts attīstībai, jo RIPO AUTO Brocēnos izveidots pēc Rīgas 1.atklātās sacensībās redzētā, kad brocēnieši atbrauca paskatīties.

Savukārt nelielās sacensību balvas sarūpētas ar organizatoru personīgo un daudzu uzņēmēju atbalstu – paldies Latvijas Valsts meži, DeWalt no SIA „LIC GOTUS” (paldies Gustam, Nilam un Jānim), Eginalas, Otra Elpa, Husgvarna u.c. tehnikas un instrumentu tirgotājs PARKi tepat no Ganību dambja 29 un SIA Manta, BOSCH Latvija – tehnika dzīvei bosch.lv, RGU serviss no Baldones, Auto Kada, ELIER (paldies Jānim, Līgai, Danai) un citi.

 

Paldies Rīgas 28.vidusskolas kolēģiem un direktora vietniecēm Inai Bebrišai, Mārītei Miķelsonei, Rīgas 28.vidusskolas direktoram Guntaram Jirgensonam par iespēju un atbalstu.

Tiksimies Rīgā jau nākošā gada maijā, kad būs 5.atklātās RIPO AUTO ātrumsacensības un dizaina konkurss.

Informāciju sagatavoja: Arnolds Ziemelis, Rīgas 28.vidusskolas pulciņa RIPO AUTO vadītājs un Jaunrades skolas direktors.